TRZY MIESIĄCE ARESZTU DLA SPRAWCY ZNĘCANIA SIĘ NAD RODZINĄ

0
Ilustracja do tekstu/ www.istockphoto.com

Policjanci z Korsz zatrzymali 61-letniego mieszkańca gminy Korsze, podejrzanego o znęcanie się nad rodziną. Dzięki zebranym przez policjantów dowodom, wnioskowi prokuratora oraz decyzji sędziego, domowy agresor trafi do zakładu karnego. Za przestępstwo znęcania się nad rodziną, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

     W miniony czwartek (16.06.2022) policjanci z Komisariatu Policji w Korszach interweniowali w jednym z mieszkań na terenie gminy Korsze gdzie awanturować miał się pijany mąż. Pod wskazany adres natychmiast pojechał policyjny patrol, który zatrzymał 61-letniego agresora. Policjanci ustalili, że mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wszczął awanturę, podczas której wyzywał, poniżał, krytykował, ciągle niepokoił, a także z nożem w ręku groził śmiercią kobiecie oraz synowi. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do kętrzyńskiej komendy.

W sprawie znęcania nad rodziną zostało wszczęte postępowanie. Okazało się, że mężczyzna znęcał się nie tylko nad żoną, ale również nad swoimi dziećmi. Gehenna rodziny trwała od początku 2019 r., ale dopiero teraz kobieta odważyła się przerwać łańcuch przemocy domowej.
W piątek (17.06.2022) podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty znęcania nad rodziną z art. 207 kk. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt, a sąd przychylił się do wniosku prokuratura i zastosował wobec 61-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że w walce z przemocą domową, pomocą służy wiele instytucji. Należy  zacząć działać, zanim dojdzie do nieodwracalnej tragedii. 

KPP Kętrzyn


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here