POLICJANCI PODSUMOWALI MINIONY WEEKEND NA DROGACH POWIATU

0

Niestety wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych i bezmyślnych kierowców samochodów, którzy jeżdżą za szybko, bądź pojawiają się na drogach będąc pod wpływem alkoholu. Każdego dnia policjanci poświęcają wiele pracy i energii na to, żeby skutecznie eliminować z dróg takie niebezpieczne osoby.

       W miniony piątek (10.06.2022) kilka minut po godz. 14:00 na ul. Dworcowej w Kętrzynie policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciężarowym IVECO. Jak się okazało za kierownica auta siedział 54-letni mieszkaniec gm. Kętrzyn. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy po tym jak zbadali jego stan trzeźwości i się okazało, że kierował autem mając blisko 1 promil alkoholu.

Tego samego dnia o godz. 21:30 dzielnicowi w miejscowości Stara Różanka w gminie Kętrzyn zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem mężczyznę. W tym przypadku okazało się, że 35-latek miał 0,60 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Również w piątek o godz. 23:00 w miejscowości Podlechy w gm. Korsze policjanci kętrzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego VW Sharanem. Podczas kontroli okazało się, że 36-letni mieszkaniec Korsz ma 2,5 promila alkoholu w organizmie, jakby tego było mało kierował autem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązującego od 2020 roku.  Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

W niedzielę (12.06.22) kilka minut po północy kętrzyńscy policjanci na ul. Traugutta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego seatem mężczyznę. 42-letni mieszkaniec Kętrzyna kierował autem wbrew sądowemu zakazowi. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

O godz. 15:00 w niedzielę (12.06.2022) policjanci z Korsz na ul. Wojska Polskiego zatrzymali kierującego rowerem, którego tor jazdy wskazywał, że może być pijany. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. 50-letni rowerzysta miał 0,60 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a jednoślad przekazany osobie wskazanej.

KPP Kętrzyn


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here