NIEODPOWIEDZIALNI KIEROWCY WYELIMINOWANI Z DRÓG

0
Ilustracja do tekstu/Internet
 

Bardzo często policjanci zatrzymują do kontroli drogowej osoby, które kierują pojazdami mechanicznymi pomimo ciążącego na nich wyroku sądu o zakazie prowadzenia pojazdów. Warto pamiętać, że złamanie zakazu zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

      W czwartek (21.04.2022) o godz. 17:30 policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie na ul. Jagiełły zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford Fiesta.  Po sprawdzeniu jego danych personalnych w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. Za złamanie sądowego zakazu, grozi mu do 5 lat więzienia.

Kolejny kierowca zatrzymany został w piątek (22.04.2022) kilka minut przed godz. 8:00 przez dzielnicowych w jednej z miejscowości w gminie Kętrzyn. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego motorowerem, który kierował jednośladem bez hełmu ochronnego. Kierujący na widok radiowozu zjechał pojazdem w pole gdzie po chwili został zatrzymany. Jak się okazało 46-letni kierowca był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało  1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada aktualny dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie obowiązujący od maja 2019 roku. Policjanci w opisywanych przypadkach skierują sprawę do Sądu.

KPP Kętrzyn


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here