CO WOLNO WOJEWODZIE (STAROŚCIE) TO NIE TOBIE … SOŁTYSIE I MIESZKAŃCU GMINY KORSZE

3
Na uroczystym ślubowaniu miało nie być zaproszonych gości i publiczności

     W piątek odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Korszach, zwołana w celu złożenia ślubowania przez Jana Adamowicza wybranego w przedterminowych wyborach przeprowadzonych w dniu 30 stycznia 2022r. na stanowisko Burmistrza Korsz.

Na sesję zaproszeni zostali radni Rady Miejskiej w Korszach. W zawiadomieniu o sesji poinformowani zostali oni, że „w związku z obowiązującym stanem epidemii, w trosce o bezpieczeństwo uczestników i mieszkańców – sesja odbędzie się bez udziału publiczności i gości.”

Radni w zawiadomieniu o sesji otrzymali również informację, że ze względu na pandemię w obradach udziału nie wezmą goście ani publiczność

Tymczasem na sesji pojawił się Michał Kochanowski – Starosta Kętrzyński – protektor Jana Adamowicza w trakcie wyborów przedterminowych burmistrza Korsz wraz ze swoimi przybocznymi, wybrani mieszkańcy oraz sołtys Łankiejm, gdzie mieszka Adamowicz.
Na sesję nie zostali zaproszeni natomiast pozostali sołtysi, którzy już od roku obrady oglądają w Internecie rzekomo ze względu na pandemię.

      Nasuwa się pytanie czy osoby inne oprócz radnych zostały zaproszone czy może pojawiły się na sesji bez zaproszenia mimo, że na sali powinni znaleźć się jedynie korszeńscy radni
i przedstawiciele Urzędu Miejskiego?

Samo przemówienie nowego burmistrza, czytane z kartki peany na cześć starosty, dają podstawy do obaw, czy aby już po wyborach została odcięta pępowina i podejmowane przez prawie 60-letniego Jana Adama Adamowicza decyzje będą suwerenne, czy sam jakoś da sobie radę przez te niespełna dwa lata na stanowisku burmistrza? Na te i inne pytania odpowiedzi poznamy już wkrótce.

 Źródło: oficjalna strona facebook gminy Korsze

red.


 

3 KOMENTARZE

  1. Jak to się ma do jego słów, ze będzie dla wszystkich mieszkańców? Teraz pokazał, że dzieli ludzi na swoich i innych. Powinien zaprosić swoich rywali w wyborach a przynajmniej panią Czesię bo miała 2 miejsce. Podziękował po wyborach też dopiero po kilku dniach a wcześniej publicznie mówił że był przekonany o wygranej w pierwszej turze. Arogancja i i nic więcej. Jeden plus że może pracownicy urzędu będą chodzić jak zegarki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here