ZDW, POSŁANKA PASŁAWSKA I KĘTRZYŃSKI PSL ZA BUDOWĄ RONDA

0
Ilustracja do tekstu/pixabay.com

      W odpowiedzi na petycję w sprawie budowy ronda, które miałoby zastąpić skrzyżowanie dróg wojewódzkich 590 i 590 w okolicach Korsz, którą w imieniu zainteresowanych mieszkańców wystosował Tomasz Dudziak (pisaliśmy o tym Tutaj), Zarząd Dróg Wojewódzkich potwierdził, że skrzyżowanie to wymaga przebudowy, uzależniając inwestycję od możliwości finansowych.

Zarząd Dróg Wojewódzkich potwierdza, że “korszeńskie skrzyżowanie” wymaga przebudowy

W sprawie wypowiedziała się posłanka Urszula Pasławska (PSL), która również popiera inwestycję:

W pełni zgadzam się z postulatami zawartymi w petycji. Współczesne drogownictwo zdecydowanie odchodzi od budowy skrzyżowań na rzecz rond, które są znacznie bardziej bezpieczne, ekonomiczne i ekologiczne. Z badań wykonanych w USA wynika, że szybkość przepływu ruchu przez rondo jest o blisko 90 proc. większa niż przez skrzyżowanie, ponieważ samochody nie muszą zatrzymywać się, a tylko zwalniać. Tym samym spalają mniej paliwa z korzyścią  dla klimatu i budżetu kierowców, a redukcja prędkości pojazdu podczas przejazdu przez rondo powoduje spadek liczby kolizji nawet o 80 proc.
Przychylam się więc do rozwiązania proponowanego w petycji i akceptowanego przez wielu kętrzynian. Czuję się upoważniona do bycia rzecznikiem mieszkańców w rozmowach z zarządcą drogi. Dopełnię wszelkich starań, by budowa ronda doszła do skutku.

Także Zarząd Powiatowy PSL w Kętrzynie wyraził poparcie dla inicjatywy podejmując stosowną uchwałę.

Przypomnijmy, w materiale Radia Olsztyn z 18 października 2021r. przedstawiciele klubów radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego zdecydowanie poparli pomysł budowy ronda.

red.


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here