NIEWYBUCH W REJONIE CHODNIKA I ŚCIEŻKI ROWEROWEJ

0
Źródło: KPP Kętrzyn
 

W rejonie chodnika i ścieżki rowerowej znaleziono pocisk przeciwpancerny z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli znalezisko oraz pobliski teren do czasu pojawienia się saperów.

    W niedzielę (08.08.2021) o godz. 20:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w rejonie skrzyżowania ulic Bałtyckiej z Budowlaną w Kętrzynie odnaleziono przedmiot wyglądem przypominający niewybuch. Z przekazanych informacji wynikało, że znalezisko znajduje się przy chodniku i ścieżce rowerowej. Na miejsce niezwłocznie został skierowany policyjny pirotechnik. Wstępna ocena specjalisty potwierdziła, że jest to pocisk przeciwpancerny pochodzący z czasów II wojny światowej. O znalezisku została powiadomiona również jednostka wojskowa. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce, by żadna z postronnych osób nie miała do niego dostępu do czasu zabrania niewybuchu przez saperów. Znalezisko zostało przetransportowane na wojskowy poligon, gdzie zostanie zneutralizowane.

Przypominamy!

  • w przypadku znalezienia niewybuchu natychmiast powiadom najbliższą jednostkę Policji;
  • stań w bezpiecznej odległości i nie pozwól nikomu podchodzić w zagrożone miejsce;
  • nigdy nie dotykaj niewybuchu, nie potrząsaj nim, ani nie przenoś;
  • czekaj do przyjazdu mundurowych – policjanci skontaktują się z jednostką wojskową, która zneutralizuje niewybuch;
  • jeśli znajdziesz nabój lub inny pocisk, nie próbuj go oczyszczać, nawiercać, ponieważ jakakolwiek czynność z tego typu przedmiotami skończyć się może tragicznie;
  • ostrzegaj dzieci przed niebezpieczeństwem!

KPP Kętrzyn


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here