3 MIESIĄCE ARESZTU ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD PARTNERKĄ

0
Ilustracja do tekstu/pixabay.com

Nawet pięć lat pozbawienia wolności grozi 22-letniemu mieszkańcowi Kętrzyna, który od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad partnerką. Sąd Rejonowy
w Kętrzynie przychylił się do wniosku prokuratury oraz policji i wobec sprawcy zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy pozbawienia wolności.

      W dniu  23 czerwca., po wezwaniu na interwencję do mieszkania na jednym z osiedli
w Kętrzynie, funkcjonariusze kętrzyńskiej komendy zatrzymali 22-letniego mężczyznę. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili, że zatrzymany od około roku stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec swojej konkubiny. 22-latek usłyszał zarzut znęcania się nad partnerką. Podjęte w tej sprawie działania doprowadziły do zastosowania wobec sprawcy najostrzejszego środka – tymczasowego aresztowania.

Przypominamy, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem i stosowany jest tutaj najczęściej artykuł 207 kodeksu karnego:

Art. 207 § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

KPP Kętrzyn


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here