W KORSZACH TRAWA PO PAS

9

Taka trawa rośnie w centrum Korsz/ fot. z dnia 07 czerwca 2021r./red.

     Z estetyką i porządkiem w Korszach w ostatnich latach bywało różnie, ale to, czego doświadczają mieszkańcy obecnie sprawia, że nie szczędzą epitetów pod adresem władz miasta.

–  Kiedyś za Skórki (red. były burmistrz Korsz) to było czysto, trawniki skoszone i był porządek, a teraz jak widać – tak jeden z mieszkańców Korsz opisuje sytuację pokazując na wysoką trawę rosnącą wzdłuż chodnika przy jednej z głównych ulic w mieście.

Niestety, zarośnięte chodniki wzdłuż ulicy Wojska Polskiego to nie jedyne miejsce, gdzie trawa sięga po pas , a nawet wyżej. Taki sam obrazek widzimy przy ulicy Racławickiej, Zwycięzców, Nowy Świat. Trawa nie jest wykoszona również przy parkingu na
ul. Ogrodowej, gdzie znajduje się także miejsce na odpoczynek dla rowerzystów przy Green Velo. Podobnie jest w okolicach przychodni lekarskiej, wzdłuż chodnika od skrzyżowania ulic Mickiewicza – Wolności – Szkolna do szkoły podstawowej,
a także wzdłuż ul. Wolności. W tym ostatnim przypadku trawniki wykoszone zostały mniej więcej do przedszkola miejskiego. Dalej już nie.
Nawet teren sąsiadujący z placem zabaw przy ulicy Mickiewicza tak zapuszczono, że strach puścić dziecko, żeby nie zgubiło się w tych chaszczach.

Można odnieść wrażenie, że w miarę zadbano o centrum miasteczka, w okolicy Urzędu Miejskiego, a resztę pozostawiono. Tak, jakby tylko na długość kabla kosiarek elektrycznych podłączonych do urzędowych gniazdek.

Zdjęcia zrobione 07.06.2021r. (należy kliknąć, aby powiększyć)/ fot. red.

Nie ma chyba wytłumaczenia takiego stanu rzeczy. Bo jeśli nawet przyjąć, że trawa zarasta chodniki – jak w przypadku ulicy Wojska Polskiego – przy drodze wojewódzkiej, to podobnie jest przy ulicach zaliczanych do dróg gminnych, tuż obok tej wojewódzkiej. A i fakt, że jest to droga wojewódzka, nie zwalnia z interwencji, by wykoszono przy niej trawę.

No, chyba że władze miasta chcą być na topie i tworzą poza centrum miejskie łąki kwietne. A te prawdopodobnie bardzo dobrze kosi się … kosą. Może to i dobry pomysł, bo gmina zaoszczędzi na paliwie do kosiarek.

Zatem, szanowna korszeńska władzo, kosy w dłoń! W innym razie mieszkańcy postawią kosy na sztorc.

jk

9 KOMENTARZE

  1. Dlaczego straż miejska nie odbiera telefonu jak jest potrzebne. Wieczorem jeżdżą i łaska jak odbiorą. Za psie kupy by się wzięli co zalega na trawnikach i chodnikach o lokalnych zalega czy na ławkach nie wspomnę.

      • Straż miejska powinna być ale z niezasiedziałymi ludźmi co ich nie widać. Wziać się za psy bezpańsko biegające i osrywające place! Tyle tego jest! Śmieci wysypywane gdzie popadnie a oni nic. Tworzą się wysypiska jak grzyby po deszczu. Pokażą się w samochodzie i tylko na tyle i żeby nic nie widzieć.

      • Za burmistrza Skórki chodzili i dbali o wizerunek i porządek. Podwórka były czyste i bardzo zadbane. Drzewa zaczynają wyrastać z chodników i murów budynków nie mówiąc o centrum przy sklepach. Jeden z drugim dostał mandat i zdawało egzamin. Ech. Co dobre minęło!

  2. To teraz burmistrzowi niech wlepią mandat. A co z ludźmi, którzy mają alergię? Co mają zrobić jak muszą iść do sklepu po zakupy i przedzierać się przez taką trawę? Przecież teraz najbardziej trawy pylą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here