ZNACZNE PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI = UTRATA PRAWA JAZDY NA 3 MIESIĄCE

0

Kolejni kierowcy przekonali się, że za lekceważenie obowiązujących przepisów drogowych grożą dotkliwe kary. Pamiętajmy, że lekceważąc przepisy dot. prędkości narażamy nie tylko siebie, ale również i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

     Z obowiązujących przepisów jasno wynika, że kierowca, który przekroczy prędkość na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, pożegna się z prawem jazdy na trzy miesiące. Pomimo tak dotkliwej kary nie brakuje chętnych do szybkiej jazdy. W tych przypadkach również nie było inaczej. Każdy z kierowców pędził swoim pojazdem w obszarze zabudowanym z prędkością o ponad 50 km/h. Tłumaczenie było jedno – spieszę się. Każdemu z nich zabrakło czasu na pomyślenie o ewentualnych skutkach nadmiernej prędkości. Wobec kierowców lekceważących przepisy ruchu drogowego, policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne. I tak w pierwszym przypadku policjanci w miejscowości Łankiejmy w gm. Korsze o godz. 11.00 zatrzymali kierującego golfem mężczyznę. 59-letni mieszkaniec Barczewa przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. Kierowca oprócz zatrzymanego prawa jazdy na okres 3 miesięcy otrzymał mandat
i punkty karne. 

W tej samej miejscowości godzinę później funkcjonariusze zatrzymali kierującego pojazdem marki Mercedes. 73-letni mężczyzna również stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie  zabudowanym. Tu z kolei sprawa swój finał znajdzie w sądzie, ponieważ został sporządzony wniosek o ukaranie. 

Z kolei w miejscowości Siniec w gm. Srokowo kierujący VW Caddy przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 68 km/h. Nieodpowiedzialny kierowca został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Ponadto stracił uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

Pamiętajmy, że  lekceważąc przepisy  dot. prędkości narażamy nie tylko siebie, ale również i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia
i życia.

KPP Kętrzyn


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here