SESJA EUROPARLAMENTU: TYM RAZEM WIĘCEJ O GOSPODARCE NIŻ IDEOLOGII

0

Ilustracja do tekstu/ Internet

     W tym tygodniu w Brukseli odbędzie się druga w tym miesiącu sesja Parlamentu Europejskiego. Będzie to tzw. „minisesja”, składająca się z dwóch dni obrad, w odróżnieniu od czterodniowych, „normalnych” sesji PE. Jednak będzie ona szczególnie ważna, bo poprzedzi- a częściowo się nałoży na szczyt UE – zaplanowany na ten czwartek i piątek.

Pracowita parlamentarna środa przed szczytem UE…

Na środę planowane jest siedem i pół godziny obrad łącznie z 75-minutowym głosowaniem. Pierwszego dnia odbędzie się debata na temat „Reformy zasobów własnych UE” oraz systemu tychże zasobów. Chodzi o dochody Unii „oparte na wspólnej skonsolidowanej podstawie opodatkowania osób prawnych, na unijnym systemie handlu uprawnieniami do emisji i na niepoddawanych recyclingowi odpadach opakowaniowych z tworzyw sztucznych”. Będzie też mowa o „poborze środków własnych pochodzących z podatków od wartości dodanej”.

Kolejna środowa debata będzie dotyczyć „Pakietu odbudowy rynków kapitałowych i dostosowania ram sekurytyzacji”, oczywiście w kontekście odbudowy gospodarczej po pandemii Covid-19. Omówimy także wytyczne dotyczące budżetu na rok 2022. W agendzie jest także dyskusja na temat: „Nowa strategia Unia Europejska-Afryka”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here