NIETRZEŹWA Z ZAKAZEM ZATRZYMANA DZIĘKI REAKCJI ŚWIADKA

0

Ilustracja do tekstu/Internet

Po raz kolejny sygnał od świadka pozwolił na szybkie zatrzymanie pijanej kobiety, która kierowała fiatem. Niebezpieczne manewry autem zaniepokoiły osobę zgłaszającą. Dzięki informacji policjanci zatrzymali 48-latkę, która miała 2,8 promila alkoholu
w organizmie. Dodatkowo kierowała autem wbrew sądowemu zakazowi. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.

       Odpowiedzialna postawa uczestnika ruchu drogowego pomogła zatrzymać nietrzeźwą kierującą. Wczoraj (22.12.2020) około godz. 20:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, że w Kętrzynie na ul. Mazowieckiej kierowca fiata wymusił pierwszeństwo przejazdu i jedzie całą szerokością drogi. Świadek podejrzewając, że kierowca jadącego przed nim auta jest pod wpływem alkoholu od razu powiadomił Policję i na bieżąco informował gdzie pojazd się znajduje. Z przekazanych informacji wynikało, że auto skręciło w stronę miejscowości Karolewo i kieruje się do miejscowości Czerniki w gm. Kętrzyn. Na wskazaną trasę natychmiast udali się policjanci, którzy w miejscowości Czerniki zatrzymali opisany pojazd i siedzącą za kierownicą fiata 48-letnią kobietę. Jak się okazało przypuszczenia świadka potwierdziły się. Kobieta była pijana. Badanie alkomatem wykazało 2,8 promila alkoholu w organizmie. Jak przyznała wypiła pół litra wódki. To nie był koniec jej kłopotów i po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że mieszkanka Kętrzyna w ogóle nie powinna prowadzić pojazdu. Swoim zachowaniem zlekceważyła obowiązujący ją zakaz prowadzenia pojazdów, jaki wydał wobec niej sąd, który obowiązywał do sierpnia 2023 r.

Wkrótce 48-latka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie
w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo będzie musiała tłumaczyć się ze złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za niestosowanie się do wyroku sądu może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Kętrzyn


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here