WODA WARUNKOWO PRZYDATNA DO SPOŻYCIA PO UPRZEDNIM PRZEGOTOWANIU!

0

Kętrzyński sanepid wykrył nieprawidłowe zmiany w zakresie ogólnej liczby mikroorganizmów w 22°C w wodzie dostarczanej do mieszkańców części gminy Korsze/ fot. archiwum

       Mieszkańcy części gminy Korsze, a dokładnie miejscowości Równina Dolna, Równina Górna, Warnikajmy, Gudziki i Pomnik już od ponad miesiąca nie mogą spożywać wody bez uprzedniego przegotowania.
To efekt pogorszenia jakości mikrobiologicznej wody w wodociągu Równina Dolna, który zaopatruje wspomniane miejscowości w wodę.
W związku z tym kętrzyński sanepid 22 października 2020r. wydał decyzję zezwalającą na warunkowe korzystanie z wody, po wcześniejszym jej przegotowaniu.
Równocześnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kętrzynie nakazał administratorowi wodociągu, czyli spółce miejskiej „WIKOM” Wodociągi i Oczyszczanie Miasta Sp. z o.o. przywrócić do 8 listopada jakość wody do stanu umożliwiającego jej spożycie.

Jak wynika z informacji przesłanej nam przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną
w Olsztynie, na wniosek administratora wodociągu, kętrzyński sanepid przedłużył termin do wykonania działań naprawczych do 30 listopada 2020r.

Z informacji uzyskanych w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kętrzynie wynika, że w piątek 27 listopada 2020 r. administrator wodociągu zleci badanie próbek wody w zakresie mikrobiologicznym – informuje Agnieszka Jankowska, Kierownik Oddziału Higieny Komunalnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

Ponadto badania próbek wody w ramach kontroli urzędowej przeprowadzi również PPIS
w Kętrzynie i na podstawie uzyskanych wyników badań jakości wody wyda odpowiednią decyzję.

red.


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here