POZBAWILI KOBIETĘ WOLNOŚCI. WOBEC 36-LATKA ZASTOSOWANO DOZÓR POLICYJNY

0

Ilustracja do tekstu/ Internet

Policjanci z Korsz zatrzymali mężczyzn podejrzanych o przestępstwo pozbawienia wolności. Kobieta siłą została wciągnięta do samochodu. Prowodyrem całej akcji okazał się były partner kobiety. Wobec 36-latka zastosowano dozór policyjny, zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej oraz zakaz opuszczania kraju. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

     W miniony wtorek (20.10.2020) o godz. 18:30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w Korszach do bagażnika pojazdu została wciągnięta kobieta. We wskazany rejon natychmiast zostali wysłani policjanci. Po chwili oficer dyżurny otrzymał informację od pokrzywdzonej, że to jej były chłopak wspólnie z innymi nieznanymi mężczyznami używając siły wciągnęli ją do samochodu typu bus. Z relacji kobiety wynikało, że w miejscowości Pomnik gm. Korsze, kiedy to samochód zwolnił, wyrwała się i wyskoczyła z jadącego pojazdu
i uciekła. Jak poinformowała, pojazd odjechał w nieznanym kierunku. Kobieta o całej sytuacji powiadomiła policjantów. Wszystkie patrole będące w służbie otrzymały komunikat o zaistniałej sytuacji. Chwilę później policjanci z Korsz zatrzymali byłego partnera kobiety. Był nim 36-letni mieszkaniec gminy Korsze. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Początkowo nie przyznawał się do popełnionego czynu. Twierdził, że cały czas przebywał w mieszkaniu. Intensywna praca funkcjonariuszy z Korsz pozwoliła na zatrzymanie dwóch kolejnych mężczyzn, którzy tego dnia przebywali w towarzystwie 36-latka. Podczas przesłuchania mężczyźni przyznali się do winy
i złożyli obszerne wyjaśnienia. Policjanci ustalili, że 36-latek proceder ten już sobie wcześniej zaplanował i przez kilka dni śledził kobietę. 20 października wykorzystał moment, gdy kobieta wychodziła z mieszkania swojej koleżanki. Wtedy to siłą wciągnął ją do pojazdu marki Opel Combo, który pożyczył od znajomego pod pretekstem przewiezienia pralki. Policjanci ustalili, że 36-latek już wcześniej był karany za znęcanie się nad kobietą, groźby karalne, a także za spowodowanie obrażeń ciała.

Wczoraj (22.10.2020) po zebraniu materiału dowodowego przez  funkcjonariuszy z Korsz 36-latek został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie, gdzie usłyszał zarzut pozbawienia kobiety wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji polegający na obowiązku stawiennictwa w Komisariacie Policji w Korszach cztery razy w tygodniu, a także zakazie kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 100 m. Dodatkowo zastosował zakaz opuszczania kraju.  

Za pozbawienie wolności grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Kętrzyn


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here