PIJANY SPOWODOWAŁ WYPADEK

0

Źródło: KPP Kętrzyn

Przykłady nieodpowiedzialności pijanych kierowców można by mnożyć. Są oni m.in. sprawcami wypadków, narażają własne życie, a przede wszystkim życie innych najczęściej przypadkowych pieszych i kierowców. Zawsze stanowią poważne zagrożenie na drodze. Najważniejsze, że nie pozostają bezkarni.

      W piątek (09.10.2020) około godz. 17.00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, że na trasie Korsze-Barciany na wysokości miejscowości Glitajny doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Z przekazanych informacji wynikało, że autami podróżowały 4 osoby w tym dziecko. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci i służby ratownicze. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze z kętrzyńskiej komendy Policji ustalili, że kierujący astrą 26-letni mężczyzna na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni gdzie uderzył w prawidłowo jadącą corsę, w której podróżowały dwie kobiety i 13-letnia dziewczynka. Na szczęście żadna z kobiet oraz dziecko nie doznało obrażeń. 26-latek natomiast z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala w Bartoszycach. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą auta. Badanie wykazało 1,6 promila alkoholu w jego organizmie.

  Źródło: KPP Kętrzyn

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Kierowca nie uniknie odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – kolizję drogową.
KPP Kętrzyn


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here