NA DRUGI DZIEŃ PO WÓDCE BOLI GO GŁOWA, WIĘC KRADŁ WHISKY

0

Ilustracja do tekstu/ Internet

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 20-letniemu mieszkańcowi gm. Kętrzyn. Jak ustalili policjanci, mężczyzna od lipca br. okradał sieć marketów na terenie Kętrzyna. Podejrzany za cel obrał sobie różne rodzaje whisky, które systematycznie wynosił ze sklepu. W sumie jego łupem padło 11 butelek alkoholu o wartości blisko 1000 zł. Mężczyzna został zatrzymany i już usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Podczas przesłuchania wyjaśnił policjantom, że kradł kolorowy alkohol, ponieważ „na drugi dzień po wódce boli go głowa”.

       Jak ustalili policjanci, podejrzany w tej sprawie 20-latek w lipcu za cel upatrzył sobie sieć marketów na terenie miasta, a szczególnie sprzedawany w nich markowy alkohol. Z ustaleń wynika, że sprawca ukradł 11 butelek różnego rodzaju whisky o łącznej wartości około   
1.000,00 zł.  Policjanci w oparciu o zapisy monitoringu i zebrane informacje, wytypowali podejrzanego.
W czwartek (10.09.2020) funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego mieszkańca gm. Kętrzyn. Mężczyzna już usłyszał zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Podczas przesłuchania wyjaśnił policjantom, że kradł kolorowy alkohol, ponieważ „po wódce na drugi dzień boli go głowa”. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem.  Jednorazowa kradzież to wykroczenie, jednak w tym przypadku podejrzany 20-latek odpowie za tzw. czyn ciągły, czyli przestępstwo, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Kętrzyn


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here