UCIEKAŁ PRZED POLICJANTAMI! POWÓD?

0

Ilustracja do tekstu/Internet

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 18–latkowi z Reszla. Mężczyzna kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, a ponadto postanowił uniknąć policyjnej kontroli i zaczął uciekać.

    Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Reszlu na jednej z ulic miasta zauważyli jadącego motorowerem mężczyznę. Policjanci chcąc zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę jednośladu dali sygnał do zatrzymania się. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy gwałtowanie przyśpieszył. Policjanci natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli za nim. Kierujący, widząc dawane sygnały do zatrzymania, nie zamierzał poddać się kontroli i zaczął uciekać. W pewnym momencie wjechał na chodnik, gdzie porzucił pojazd i uciekał pieszo. Chwilę później
w bezpośrednim pościgu został zatrzymany. Powód? 18-latek kierował pojazdem mechanicznym pomimo obowiązującego zakazu sądowego. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że był trzeźwy. Po przeprowadzonych z nim czynnościach został zwolniony, natomiast motorower został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Za  niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do lat 15.

KPP Kętrzyn


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here