„SPADEK” BURMISTRZA KORSZ

0

Ryszard Ostrowski/Archiwum

       Prawo przewiduje odrzucenie spadku. Niestety, nie w przypadku „spadku”, który pozostawi Ryszard Ostrowski – Burmistrz Korsz – mieszkańcom gminy Korsze.

     Podczas przedostatniej sesji Rady Miejskiej w Korszach, skarbnik gminy poinformowała, że zobowiązania w wysokości 6. milionów złotych gmina zacznie spłacać dopiero … od roku 2031,
a zakończy spłatę w roku 2034! Rocznie spłacane ma być 1,5 miliona złotych plus 4,16 % odsetek rocznie. Taki „spadek” mieszkańcom gminy pozostawi po sobie Ryszard Ostrowski.
A przypomnijmy, że kiedy w 2006 roku Ryszard Ostrowski został burmistrzem, gmina miała zobowiązania w wysokości ok. 5 mln zł. W chwili obecnej są na poziomie ok. 32 milionów złotych (stan na koniec 2019r).

Kiedy kolejny burmistrz będzie spłacał zobowiązania zaciągnięte przez obecnego, Ryszard Ostrowski i skarbnik będą w tym czasie już na emeryturze.

Chociaż nie wiadomo, czy nie nastąpi to szybciej.
Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, całkiem niedawno Burmistrz Korsz trafił do szpitala
z poważnymi problemami zdrowotnymi. Może więc dojść do takiej sytuacji, że Burmistrz
w trosce o zdrowie zdecyduje się zrezygnować z piastowanej funkcji i dojdzie do wcześniejszych wyborów, a zobowiązania finansowe gminy zostaną z mieszkańcami na długie lata.

red.


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here