BURMISTRZ KORSZ NIE ZWALNIA TEMPA

7

Ryszard Ostrowski rozpoczyna 14. rok urzędowania z ponad 32-milionowym zadłużeniem gminy /fot. Archiwum

    Dokładnie 13 lat temu, 6 grudnia 2006 roku, Ryszard Ostrowski został oficjalnie burmistrzem Miasta i Gminy Korsze. Taki oto prezent sprawili sobie mieszkańcy gminy na mikołajki. Jak się później okazało – korszenianie zafundowali sobie drogi prezent. 45-letni wówczas absolwent Akademii Rolniczo-Technicznej w Bydgoszczy przejął gminę z niewielkimi zobowiązaniami, ok. 5 milionów złotych. Dzisiaj, po 13. latach sprawowania urzędu burmistrza przez Ostrowskiego, gmina jest zadłużona na ponad 32 miliony złotych ! Jako jedyny samorząd w województwie warmińsko-mazurskim miała też ustalony budżet na rok 2019 przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Olsztynie. O tym pisaliśmy m.in. tutaj.

Mimo ciężkiej sytuacji finansowej Burmistrz Ryszard nie szczędzi pieniędzy na lokalne media, wydając tysiące złotych, o czym pisaliśmy m.in. tutaj.
Za ostatnią „promocję” gminy trzeba było zapłacić lokalnej telewizji internetowej ponad 2 tysiące złotych!

 

Jedna z ostatnich faktur wystawionych przez telewizję internetową za “promocję” gminy Korsze/ Archiwum


A za co dokładnie mieszkańcy gminy Korsze zapłacili tym razem? Za 4 minuty filmiku ze spotkania z pisarką, które to wydarzenie uzyskało tylko 103 odsłony w Internecie w ciągu 1,5 miesiąca oraz za 8 minut nagrania
z obchodów Święta Niepodległości, które od 11 listopada obejrzało niewiele więcej,  bo 313 osób. Promocja gwarantowana!Pusty lokal, w którym była redakcja lokalnej telewizji internetowej, można wynająć lub kupić / fot. redakcja

Tymczasem nie ma pieniędzy na realizację funduszu sołeckiego jednego z sołectw w gminie,
a zadania przewidziane do realizacji w ramach tego funduszu zostaną zrealizowane, jak twierdzi Ostrowski,
„w miarę posiadanych środków finansowych”. Wygląda na to, że sołectwo powinno zajmować się promocją gminy, wówczas pieniądze znajdą się na pewno.

Najważniejsze, że wypłata Ryszarda Ostrowskiego nie jest wypłacana „w miarę posiadanych środków finansowych” i włodarz otrzymuje pieniądze na czas co miesiąc.

Kolejne wybory samorządowe odbędą się pod koniec 2023 roku, chociaż coraz głośniej mówi się
w gminie o referendum.
red.


[themoneytizer id=”31595-28″]

 

7 KOMENTARZE

  1. Ja zawsze czekałem na remont ul.Szkolnej w Korszach i zawsze burmistrz mówi ze ta ulica nie jest potrzebna do remontu . HALO ? Tą ulica chodzi dziennie bardzo dużo osób i jest na niej duży ruch przez budowę domów przy tej ulicy. Znak 3,5 Ton a i tak jeżdżą nawet po 20 Ton. SKANDAL. Brak chodnika, częściowo ciemno i popękana nawierzchnia z dziurami.

  2. To odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Wykształcenie ma rolnicze i potrafi zarządzać gminą. Mieszkańcom żyje się bardzo dobrze, a gmina rozwija się. I nie rozumiem tych co narzekają. Czego wam brakuje ?

  3. Na co tyle milionów poszło? Za Skórki to chociaż oczyszczalnia została wybudowana. Przecież nic Korsze nie zmieniły się przez te lata oprócz hali, która dopiero będzie spłacana. I syf wszędzie

  4. Człowiek po kierunku rolniczym zarządza gminą? Nie dziwię się, że gmina ma tyle długów. Skarbnik chyba też po tym samym kierunku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here