KOLEJNY GRZYBIARZ ODNALEZIONY W PRZYGRANICZNYM LESIE

0

Źródło: W-MOSG

Mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie wybrał się na grzyby i zabłądził. Dzięki funkcjonariuszom Straży Granicznej cały i zdrowy wrócił do domu.

27 września mężczyzna pojechał samochodem na grzyby do pobliskiego lasu. Podczas zbierania grzybów zgubił się. Ponad dwie godziny błądził po lesie i nie mógł znaleźć drogi powrotnej do swojego auta. Kiedy zobaczył, że bateria w telefonie jest na wyczerpaniu, zadzwonił pod numer alarmowy 112. Policjanci powiadomili funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim, którzy natychmiast ruszyli na poszukiwania. Patrol SG odnalazł pozostawionego opla, następnie kierując się po śladach w głąb lasu, usłyszał nawoływanie mężczyzny i dotarł do niego. Okazało się, że nie tylko utracona orientacja w terenie, ale również zły stan zdrowia i utrata sił nie pozwoliły 60-latkowi na samodzielny powrót do samochodu. Z pomocą funkcjonariuszy Straży Granicznej mężczyzna bezpiecznie dotarł do domu. 

Grzybiarze coraz częściej wybierają się do przygranicznych lasów  na grzybobranie, dlatego po raz kolejny apelujemy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa.

W-MOSG


[themoneytizer id=”31595-28″]

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here