NIETRZEŹWY KIERUJĄCY ZATRZYMANY NA GORĄCYM UCZYNKU

0

Ilustracja do tekstu/Internet

 

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który bez uprawnień kierował samochodem osobowym. Został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego
z Kętrzyna. Teraz 27-latek za swój czyn odpowie karnie.

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza
o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

Przykładem takiego zachowania jest 27-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego, który wczoraj (06.02.2019) parę minut po godz. 17.00 nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami wsiadł za kierownicę volkswagena. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy.
W jego organizmie znajdowało się blisko 2 promile alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że kierujący nie posiada prawa jazdy. Funkcjonariusze uniemożliwili 27-latkowi dalszą jazdę. Teraz za swój czyn odpowie karnie. W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.  

KPP Kętrzyn


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here