POLICJANCI PODCZAS KONTROLI POJAZDU ZNALEŹLI U KIERUJĄCEGO ORAZ PASAŻERA SUSZ ROŚLINNY

0

Ilustracja do tekstu/Internet

Kętrzyńscy funkcjonariusze zatrzymali 19-letniego kierowcę passata, który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał, że przed tym jak wsiadł za kierownicę palił narkotyk. W trakcie przeszukania środki odurzające znaleziono również u pasażera. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wkrótce odpowiedzą za posiadanie środków odurzających oraz kierowanie samochodem będąc pod ich wpływem.

We wtorkowy (22.01.2019) wieczór po godzinie 23.00 funkcjonariusze zespołu patrolowo – interwencyjnego kętrzyńskiej policji, podczas patrolu ulicy Polnej, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Passat.  W trakcie kontroli kierujący autem 19-letni mieszkaniec Kętrzyna zachowywał się bardzo nerwowo. W trakcie wykonywania czynności policjanci znaleźli przy nim plastikowe pudełko z zawartością suszu roślinnego, natomiast 19-letni pasażer woreczki strunowe z zawartością suszu ukrył w swojej bieliźnie. Dodatkowo kierujący przyznał się funkcjonariuszom, że  przed tym jak wsiadł do auta palił narkotyk. Po przeprowadzeniu testu narkotykowego okazało się, że była to marihuana. W związku z tym została mu pobrana krew do badań na zawartość środków odurzających. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających jednemu z 19-latków może grozić kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata prawa jazdy.

Natomiast obaj za posiadanie środków odurzających, mogą ponieść karę zagrożoną pozbawieniem wolności do 3 lat. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

KPP Kętrzyn

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here