stat4u
Srokowo,Kętrzyn. DLA ŻARTU ZGŁOSIŁ PRÓBĘ SAMOBÓJSTWA - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią
Wizyt:
Dzisiaj: 1052Wszystkich: 1358553
 • sklep detektywistyczny
 • Delta sklep detektywistyczny podsłuch telefonu monitoring komputerów na mapie adres tego miejsca to traugutta wrocław zobacz

  sklepdetektywa.com

  Srokowo,Kętrzyn. DLA ŻARTU ZGŁOSIŁ PRÓBĘ SAMOBÓJSTWA

  Aktualności » Srokowo,Kętrzyn. DLA ŻARTU ZGŁOSIŁ PRÓBĘ SAMOBÓJSTWA

  Data:07.04.2016 (ost. aktualizacja 07.04.2016 16:39)
  • źródło: archiwum
   źródło: archiwum
  Wielokrotnie na numery alarmowe 997 i 112 zdarzają się telefony, które niepotrzebnie blokują linię alarmową, np.: głuche telefony, telefony wykonane dla żartu czy pomyłki telefonicznej.

  Do takich interwencji należy zaliczyć wczorajsze zgłoszenie mieszkańca gminy Srokowo. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i poinformował, że idzie popełnić samobójstwo. Nie chciał się przedstawić oraz powiedzieć gdzie mieszka. Funkcjonariusze natychmiast włączyli lokalizator, który wskazał, że osoba dzwoniąca przebywa w rejonie miejscowości Wyskok w gm. Srokowo najprawdopodobniej w lesie. Policjanci powiadomili o całym zdarzeniu również Placówkę Straży Granicznej w Barcianach, Nadleśnictwo Srokowo, a także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Srokowie. Wielokrotnie również dyżurny kętrzyńskich policjantów próbował nawiązać kontakt telefoniczny z mężczyzną jednak nikt nie odbierał połączeń. Funkcjonariusze ustalili, że w 2012 roku jeden z mężczyzn, który był przesłuchiwany przez policjantów z wydziału kryminalnego podawał właśnie ten numer kontaktowy. Jak się okazało właścicielem był mieszkaniec gm. Srokowo. Policjanci pojechali pod wskazany adres. Jak się okazało w mieszkaniu funkcjonariusze zastali bardzo rozbawionego całą sytuacją pijanego 63-letniego mężczyznę.  To właśnie Zbigniew P. dla żartów i zabawy powiadomił  policjantów. Mieszkaniec gm. Srokowo zadowolony pytał policjantów ile będzie kosztował go ten żart i prosił o łagodny wymiar kary.

  Każde takie bezpodstawne zgłoszenie traktowane jest jako wywołanie fałszywego alarmu, czy też wprowadzenie w błąd instytucji użyteczności publicznej lub organu czuwającego nad bezpieczeństwem publicznym.

  Jest to wykroczenie z art. 66 § 1 KW. Grozi za to kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna do 1500 zł.

  Przed wybraniem numeru alarmowego warto zastanowić się czy sprawa, z którą dzwonisz, wymaga interwencji policji.

  KWP Olsztyn/jk