stat4u
Region IPA Kętrzyn w Niemczech - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią
Wizyt:
Dzisiaj: 564Wszystkich: 1354246
 • niemiecki nauka mp3
 • niemiecki kurs podstawowy mp rok wydania gatunek języki obce profil autora dodaj do ulubionych lista rozdziałów tom i ii

  prawolingo.pl

  Region IPA Kętrzyn w Niemczech

  Aktualności » Region IPA Kętrzyn w Niemczech

  Data:31.10.2013 (ost. aktualizacja 31.10.2013 21:08)
  • źródło: KPP Kętrzyn
   źródło: KPP Kętrzyn

          W dniach 15-19 października 2013 roku na zaproszenie naszych niemieckich kolegów Delegacja z Regionu IPA Kętrzyn z Warmińsko-Mazurskiej Grupy Wojewódzkiej Sekcji Polskiej IPA przebywała z wizytą w miejscowości Grünberg w Hesji biorąc udział w corocznych obchodach święta GALLUSMARKT.

          W skład siedmioosobowej delegacji weszło dwóch przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie tj. Adam Ostrowski i Andrzej Żyżyk oraz pięciu funkcjonariuszy Straży Granicznej w Kętrzynie tj. Dorian Burdyło, Andrzej Jankowski, Marek Małagocki , Krzysztof Paluch i Bolesław Tyl. Poza delegacją z naszego kraju były delegacje policjantów z USA, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

         W ciągu tych pięciu dni spędziliśmy cudowne chwile, wymieniliśmy doświadczenia z kolegami z innych państw, zawarliśmy nowe znajomości oraz poznaliśmy kulturę miejscowej ludności. Cały czas byliśmy otoczeni wspaniałą opieką przez Klausa Schmidt, Piotra Rutkowskiego, Petera Krämer, Dominika Pawliczak, Karla-Ludwiga Ruckelshauss, Karla-Heinza Schepp, Mike Web i Darionę Schmidt, którym należą się szczególne słowa podziękowania. Niezapomniane wrażenia i piękne wspomnienia pozostaną w naszej pamięci z wycieczki do Frankfurtu nad Menem, gdzie naszym przewodnikiem była przesympatyczna Beata Rutkowski.

         Oficjalne zakończenie naszego pobytu tradycyjnie już miało miejsce w restauracji Runde Ecken Karla-Otto Bingmann zaprzyjaźnionego z policjantami z całego świata, gdzie mieliśmy okazję delektować się smacznym jedzeniem i przyjemność wręczyć pamiątkowe upominki oraz materiały promujące Warmię i Mazury pozyskane dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu w Olsztynie, Kętrzyńskiemu Centrum Kultury, Urzędowi Gminy w Kętrzynie oraz sponsorom Marianowi Napieralskiemu i PHP Aneta Dacko.

         Wyjazd był możliwy dzięki kolegom Andrzejowi Jankowskiemu i Bolesławowi Tyl, którzy w ostatniej chwili użyczyli swoje prywatne pojazdy za co jako organizator wyjazdu bardzo dziękuję


                                                    Prezes Warmińsko-Mazurskiej GW
                                                                          Adam Ostrowski