stat4u
Olsztyn,Korsze. Ryszard Ostrowski przegrał w Sądzie z Ewą Szyszkowską-Papis w trybie wyborczym - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią
Wizyt:
Dzisiaj: 113Wszystkich: 1356471
 • witamina adek
 • Witamina ADEK posiada najszersze spektrum działania, dlatego sprawdza się w wielu przypadkach. Jest to idealny wybór dla każdego, kto chce zadbać o swój organizm.

  e-natura.pl

  Olsztyn,Korsze. Ryszard Ostrowski przegrał w Sądzie z Ewą Szyszkowską-Papis w trybie wyborczym

  Aktualności » Olsztyn,Korsze. Ryszard Ostrowski przegrał w Sądzie z Ewą Szyszkowską-Papis w trybie wyborczym

  Data:27.10.2014 (ost.aktualizacja 27.10.2014 20:45)
  • źródło: Archiwum
   źródło: Archiwum

  To, jak dotychczas, trzeci proces w trybie wyborczym w naszym województwie w tegorocznych wyborach samorządowych – informuje Agnieszka Żegarska, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie. Dwa wcześniejsze postępowania dotyczyły uczestników z Pisza. W obydwu przypadkach, jak również w trzecim, wnioski zostały oddalone.


  Trzeci wniosek oddalony

   27 października 2014 w Sądzie Okręgowym w Olsztynie odbyła się sprawa z wniosku Tomasza Lenkowskiego - Pełnomocnika Wyborczego KWW "Porozumienie dla rozwoju Gminy Korsze", przy udziale Ryszarda Ostrowskiego z udziałem Ewy Szyszkowskiej-Papis i KWW Ewa Szyszkowska-Papis reprezentowanego przez Pełnomocnika Wyborczego - Tomasza Dudziaka.

  Pełnomocnik KWW "Porozumienie dla rozwoju Gminy Korsze" zarzucał, iż w gazecie Info-Racje i Telewizji Mazurskiej podane zostały nieprawdziwe informacje dotyczące kandydata na Burmistrza Korsz Ryszarda Ostrowskiego w publikacjach pt. "Delegacja z przemytem w tle" oraz "Przemyt w delegacji".

  Tomasz Lenkowski wnosił o zakazanie Ewie Szyszkowskiej-Papis - kandydatce na Burmistrza Korsz oraz Tomaszowi Dudziakowi - Pełnomocnikowi Wyborczemu KWW Ewa Szyszkowska-Papis, a zarazem kandydatowi do Rady Powiatu, rozpowszechniania w Info-Racjach i Telewizji Mazurskiej informacji zawartych w tytułach dotyczących wyjazdu delegacji Urzędu Miejskiego w Korszach do Rosji, nakazanie sprostowania informacji, przeproszenia Ryszarda Ostrowskiego oraz wpłacenia kwoty 10.000 zł na rzecz wskazanej organizacji pożytku publicznego.

  Sąd odrzucił wniosek w całości

  W uzasadnieniu postanowienia Sąd stwierdził, iż "tekstom umieszczonym w papierowej wersji, internetowej wersji, a także w audycji telewizyjnej nie można przypisać cechy nieprawdziwości. W każdym z tych tekstów, ich autorzy - uczestnicy postępowania, opierają się na informacji otrzymanej z Urzędu Miejskiego w Korszach, a z niej wynika, iż uczestnikiem delegacji był Ryszard Ostrowski".

  Uzasadniając dalej decyzję o odrzuceniu wniosku, Sąd zaznaczył, że " uczestnicy postępowania tworząc materiał prasowy zwrócili się o informacje do samego źródła, czyli Urzędu Miasta Korsze. Otrzymali pismo z informacją, jak się potem okazało, błędnej treści. Ale błąd jaki się znalazł w tym piśmie nie może obciążać uczestników".

  Sędzia prowadzący sprawę dodał, że "burmistrz Ryszard Ostrowski miał możliwość osobistego sprostowania tej błędnej informacji w audycji Telewizji Mazurskiej. Jednakże zbyt impulsywna reakcja na zadawane przez uczestników pytania uniemożliwiła rzeczowe wyjaśnienie spornej kwestii".

  Ostatecznie Sędzia uznał, iż Ewa Szyszkowska-Papis i Tomasz Dudziak realizując materiały dotyczące wyjazdu delegacji korszeńskich samorządowców zachowali wszelką staranność i rzetelność. W konsekwencji z braku podstaw wniosek oddalono uznając, iż sporne teksty nie zawierają informacji nieprawdziwych.

  Wyrok jest nieprawomocny.

  JK