stat4u
Korsze. NIETRZEŹWY PELETON ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią
Wizyt:
Dzisiaj: 51Wszystkich: 1356409

    naklejki na meble

    naklejki jeżeli szukasz dekoracyjne interesują cię oryginalne na ścianę drzwi meble lodówki szyby to nasz sklep jest dla ciebie

    pastelowelove.pl

Korsze. NIETRZEŹWY PELETON ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW

Aktualności » Korsze. NIETRZEŹWY PELETON ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW

Data:09.07.2016 (ost. aktualizacja 09.07.2016 17:54)
  • źródło: KWP Olsztyn
    źródło: KWP Olsztyn

Pijani kierowcy poruszający się po drogach są bardzo niebezpieczni dla innych uczestników, dlatego policjanci konsekwentnie wykluczają ich z dalszej jazdy. Dotyczy to także nietrzeźwych rowerzystów. Zdarza się, że w tych działaniach funkcjonariusze są wspierani przez odpowiedzialnych obywateli, którzy informują policję, gdzie jedzie pijany kierowca.

W czwartek (07.07.2016) w gminie Korsze, właśnie dzięki takiemu zgłoszeniu, być może, nie doszło do tragedii.

Około godz. 23:00 do oficera dyżurnego kętrzyńskiej policji zatelefonował jeden z mieszkańców gminy Korsze, który poinformował, że pijana nieletnia dziewczyna wsiadła na rower i pojechała w kierunku miejscowości Glitajny.

Oficer dyżurny przekazał natychmiast informację patrolom policyjnym będącym w terenie. Funkcjonariusze jadąc trasą zauważyli czteroosobową grupę osób poruszających się jednośladami.

Policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystów. Jak się okazało w grupie była również wskazana nieletnia dziewczyna. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że trójka z czwórki jadących osób jest pijana.

Badanie stanu trzeźwości 17-latki wykazało, że kierowała rowerem mając blisko promil alkoholu w organizmie. Jej towarzysze 23-letni Bartłomiej S. miał ponad 1,5 promila, natomiast 24-letni Adam M. ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 17-latka została przekazana pod opiekę trzeźwemu opiekunowi. Wszyscy nietrzeźwi rowerzyści odpowiedzą za kierowanie rowerami w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo nieletnia odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich za przejaw demoralizacji, jakim w tym przypadku jest spożywanie alkoholu przed ukończeniem 18 roku życia.

Przypominamy!

Zgodnie z kodeksem wykroczeń za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo kara grzywny w wysokości do 5 000 złotych, natomiast ten, kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd (w tym rower), podlega karze aresztu albo karze grzywny.

KWP Olsztyn/jk