KOMU TYSIĄC ? KOMU DWA ?

3

Ryszard Ostrowski (na zdjęciu)- Burmistrz Korsz – zapłacił z gminnej kasy ponad 3.200 zł za dwie relacje z dożynek gminnych      

    Gmina Korsze tonie w długach (ponad 30 milionów złotych), a burmistrz Korsz dalej sowicie opłaca lokalne media internetowe. O hojności włodarza Korsz pisaliśmy już wcześniej Tutaj

Tym razem Ryszard Ostrowski postanowił, że zapłaci za zarejestrowanie dożynek gminnych, które odbyły się 15 września. Jak postanowił, tak zrobił. I zrobił to z rozmachem. Wszak dożynki to nie byle jakie wydarzenie gminne. Burmistrz Ryszard zlecił wykonanie tego wiekopomnego dzieła dwóm lokalnym telewizjom internetowym.

      Należy podkreślić, że gmina Korsze posiada dobrą kamerę i odpowiednie oprogramowanie do montażu i mogłaby sama zarejestrować Święto Plonów Anno Domini 2019 nie ponosząc przy tym kosztów. Szczególnie, gdy sytuacja finansowa gminy, jak twierdził sam burmistrz,jest trudna (materiał filmowy Tutaj)
Potwierdza to fakt, że Regionalna Izba Obrachunkowa w Olsztynie ustaliła gminie Korsze budżet na rok 2019 jako jedynej gminie w województwie warmińsko-mazurskim (pisaliśmy o tym Tutaj)

I tak oto za kilkunastominutowy skrót z Dożynek Gminnych w Korszach Ryszard Ostrowski zapłacił tysiąc czterdzieści pięć złotych i pięćdziesiąt groszy z gminnej kasy jednej telewizji, a za ponad godzinne nagranie o jakości, którą widz sam może ocenić, lekką ręką przelał aż dwa tysiące dwieście czternaście złotych na konto drugiej telewizji! W sumie zostało wydane na coś, co gmina mogła sama zarejestrować, ponad 3.200,00 zł! To wypłata dwóch osób, które muszą ciężko pracować przez cały miesiąc, żeby zarobić najniższą krajową na utrzymanie swoich rodzin lub pieniądze, które można przeznaczyć na realizację np. funduszu sołeckiego.

Smaczku dodaje fakt, że względem jednego z tych dwóch podmiotów medialnych sąd w maju bieżącego roku wydał zarządzenie prowadzące do jego likwidacji w związku z działalnością niezgodną z prawem, a Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji we wrześniu odebrała koncesję.

Jak informuje Agnieszka Żegarska – rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie – podmiot nie wykonał zarządzenia z dnia 16 maja 2019 r. wydanego na podstawie art. 24 ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, tj. nie złożył wniosku o wpis likwidacji i danych likwidatora.

W związku z powyższym na podmiot nałożono kilkutysięczną karę grzywny, o czym poinformowała rzecznik sądu.
Burmistrz Korsz, mimo że posiada na ten temat informację, nadal zleca i opłaca ten podmiot!

      Na marginesie należy dodać, że Prokuratura Krajowa w Warszawie przekazała Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku m.in. sprawę finansowania mediów przez burmistrza Korsz. Prokuratura Regionalna natomiast wskazała Prokuraturę Okręgową w Łomży, która z kolei wyznaczyła Prokuraturę Rejonową w Kolnie do prowadzenia sprawy.

Prokuratura Regionalna w Białymstoku decyzję o przekazaniu sprawy Prokuraturze Okręgowej
w Łomży uzasadniała tak:

„ Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa dotyczy Burmistrza Korsz, który jest osobą znaną
w społeczności lokalnej. Stwierdzić należy, że potrzeba zagwarantowania pełnego optymizmu wymaga, by przedmiotowe zawiadomienia zostały rozpoznane w jednostce organizacyjnej Prokuratury spoza obszaru właściwości Prokuratury Okręgowej
w Olsztynie
. Rozpoznanie wskazanej sprawy przez tę Prokuraturę lub też jednostki podległe mogłyby bowiem rodzić zarzuty braku bezstronności i obiektywizmu”.

red.


 

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here