MIMO ZAKAZU KĄPIELI, PIJANY PŁYWAŁ W MIEJSKIM JEZIORKU

0

Źródło:  KPP Kętrzyn

Kętrzyńscy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który zażywał kąpieli w miejscu niedozwolonym – miejskim jeziorku. Funkcjonariuszy zaalarmowali zaniepokojeni mieszkańcy. 36-letni mieszkaniec Kętrzyna był pijany. Zaledwie rok temu w tym samym miejscu utonął 40-letni mężczyzna. Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii.

Kąpiel w miejscu zabronionym jest nie tylko wykroczeniem opisanym w przepisach prawnych, ale także dość często przyczyną utonięć. Temperatura jaką przynoszą nam pierwsze dni czerwca, zachęca do chłodzenia się w rzekach czy jeziorach, jednak nie wszyscy wiedzą, że nie wszędzie jest to dozwolone. Wezwanie do mężczyzny zażywającego kąpieli w jeziorku miejskim, policjanci otrzymali od zaniepokojonych mieszkańców wczoraj około południa. 36-letni mieszkaniec Kętrzyna kąpał się w niedozwolonym miejscu. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Przyznał, że przed wejściem do wody spożył dużą ilość alkoholu. Tym razem nie doszło do tragedii. Mężczyzna za nieprzestrzeganie przepisu został ukarany mandatem, a policjanci kończąc interwencję odwieźli mężczyznę do miejsca zamieszkania, by już nie próbował ochłodzić się w miejskim jeziorku. Pamiętajmy o zdrowym rozsądku w czasie upalnych dni. Płytka wyobraźnia w połączeniu z głęboką wodą często staje się przyczyną nieszczęścia.

Odpowiedzialność za wykroczenie

Zgodnie z artykułem 55 Kodeksu wykroczeń ten, kto kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany. Co ważne, karane jest także samo przebywanie
w wodzie. Wykroczenie to może zostać popełnione zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie (np. gdy nie wiedzieliśmy, że kąpiel w danym miejscu jest zabroniona). Oczywiście, głównym powodem uznania danego kąpieliska za zakazane są względy bezpieczeństwa. Co roku bowiem w miejscach niestrzeżonych lub tam, gdzie kąpiel jest zakazana, dochodzi do utonięć.

KPP Kętrzyn


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here